niedziela, 20 marca 2011

Walentynki i Dzień Kobiet w naszej szkole.

11 lutego, tuż przed feriami, szkolne korytarze wypełniał kolor miłości – czerwień. Każdy uczeń naszej szkoły tego szczególnego dnia został zobowiązany do włożenia na siebie ubrania właśnie w tym kolorze.

Niektóre osoby postawiły tylko na mało widoczny czerwony element stroju, natomiast większość przybrała czerwień od stóp do głów. Każdy, kto miał na sobie coś czerwonego, został tego dnia zwolniony z odpowiedzi ustnych, a także niezapowiedzianych prac pisemnych, co niewątpliwie stało się zachętą dla wszystkich tych, którzy niechętnie podchodzili do tego pomysłu.


Sam koncept zrodził się na jednym z zebrań Samorządu Uczniowskiego, na którym wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że będzie to na pewno bardzo oryginalny sposób na uczczenie Walentynek. Właśnie Dzień Zakochanych był powodem, dla którego postanowiliśmy zorganizować taką akcję. Jak się okazało, całe przedsięwzięcie zostało bardzo pozytywnie odebrane przez społeczność uczniowską. Tego dnia w szkole panowała wyjątkowo radosna i ,co oczywiste, przepełniona miłością atmosfera.
Pod koniec przyjemnego dnia odbył się konkurs na najlepiej prezentującą się w czerwieni klasę. Bezkonkurencyjni okazali się maturzyści z klasy III c, którzy oprócz satysfakcji ze zwycięstwa w ramach nagrody otrzymali pyszny tort.


To nie było jedyne wydarzenie, które miało miejsce w naszej szkole w przeciągu ostatnich kilku tygodni. We wtorek 8 marca, Samorząd Uczniowski z pomocą pani Joanny Tokarskiej i pani Kingi Dolatowskiej, zorganizował uroczyste celebrowanie Dnia Kobiet. Tego dnia każdy powinien się stawić do szkoły elegancko ubrany, co standardowo równało się ze zwolnieniem z jakichkolwiek stresujących sytuacji związanych z odpowiedziami ustnymi i nieprzyjemnymi kartkówkami. Uczniowie naszej szkoły wolą jednak ubrania w kolorze czerwonym, elegancja nie kojarzy im się najwidoczniej zbyt dobrze. W związku z tym, część klas, głownie trzecich, wyłamała się i postanowiła się zbuntować. Maturzyści zamiast na krawaty i buty na obcasie, zdecydowali się na dresy i kapcie. Trzecioklasistom wybaczamy, w końcu stres związany z egzaminem dojrzałości trzeba jakoś rozładować. Honoru broniły młodsze klasy, które w przeważającej części ubrane były w dobrym guście.
Najważniejsze tego dnia nie były jednak ubrania a kobiety. To właśnie dla wszystkich pań na długiej przerwie zorganizowane zostało krótkie przedstawienie, w którym uczniowie z grupy teatralnej starali się wywołać recytacją i tańcami uśmiech na twarzy wszystkich niewiast. Występ uświetniły wokalne popisy Anity z II c.


Samorząd Uczniowski przygotował również niespodziankę, którą okazały się być piękne życzenia a także cukierki rozdane w klasach tuż po przedstawieniu. Nie zapomnieliśmy w tym szczególnym dniu także o paniach nauczycielkach i paniach pracujących w naszej szkole, którym zamiast standardowego goździka został podarowany piękny tort.
Natalia Fijoł I c

Wiosna,Wiosna w koło...

Przypominamy, że jutro żegnamy raz na zawsze tegoroczną zimę :)
http://www.youtube.com/watch?v=kE0pwJ5PMD

Redakcja ''Stacha w Podziemiach''