wtorek, 20 listopada 2012

Staszic na boiskach PLAS-u


Od początku listopada trwają rozgrywki Połczyńskiej Ligi Amatorskiej Siatkówki. Żeńska reprezentacja Staszica w składzie: A. Gajdziel (K), W. Wysocka, A. Tokarska, D. Jędrzejko, K. Buczkowska, P. Wszelaka, A. Stando, D. Trąba i N. Zochniak zadebiutowała w PLAS-ie w ostatnią niedzielę. Dziewczyny zagrały dwa spotkania. Pierwsze z Zajączkiem Złocieniec, zakończone przegraną przy wyniku 1:2, co na pewno nie było dobrym początkiem. Same zawodniczki mówią: „Szkoda, mogłyśmy ugrać więcej, jednak dziewczyny okazały się lepsze. Trudno się jednak dziwić, one grają ze sobą od lat, a my zaledwie od trzech miesięcy. Może i to był nasz błąd, że jeszcze przed meczem uznałyśmy je za lepsze. ” 


Nastroje nieco podupadły, jednak na drugim meczu - tym razem z koszaliniankami - po wcześniejszym niepowodzeniu nie było śladu. Nasze dziewczyny grały swobodniej i pewniej, ustawiały poszczególne akcje, popełniały mniej błędów. Efekt widoczny był w ostatecznym wyniku. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem ZSP Połczyn-Zdrój (2:1). "Najbardziej cieszy mnie, że zrobiłyśmy to razem - jako drużyna. Pokazałyśmy, że umiemy działać razem, jednak przed nami wciąż wiele pracy. Dzisiejsze spotkania to dopiero początek naszej przygody, a kto wie, jak się ona zakończy." – mówiła po meczu Wiktoria Wysocka, atakująca naszej drużyny.  

                           
                             
Morale drużyny wzrosło, a razem z nim wola walki. Oby wszystko szło dalej jak najlepiej i obeszło się bez kontuzji.

Dziewczynom życzymy powodzenia, a Was zachęcamy do kibicowania na hali - następne spotkanie 02.12.12. 

  
Dzięki wygranej Staszic, aktualnie znajduje się na czwartym miejscu w ogólnej tabeli PLAS-u.  Więcej informacji o Lidze i rozgrywkach znajdziecie na stronie internetowej MKS MIESZKO.Ania Stando