środa, 2 lutego 2011

Osiągnięcia połczyńskich siatkarzy

    
Nie każdy interesuje się siatkówką, lecz każdy mieszkaniec Połczyna-Zdroju powinien wiedzieć zarówno o rozgrywkach ligi wojewódzkiej juniorów jak i o III lidze mężczyzn które odbywają się w naszym mieście.

            
W zeszły weekend mogliśmy wybrać się na halę widowiskowo-sportową, aby zobaczyć, jak radzą sobie nasi miejscowi juniorzy w finale wojewódzkim, a więc w ścisłej czołówce. Podopieczni trenera Wojciecha Halca niewątpliwie odnieśli sukces, gdyż uzyskali trzecie miejsce w województwie zachodniopomorskim! Serdeczne podziękowania składam swoim zawodnikom za sportową postawę w całym turnieju pomimo dwóch porażek, a także kibicom za wspaniały, głośny doping. „Według opinii wszystkich trenerów i osób postronnych w żadnym mieście naszego województwa nie ma tak kapitalnej atmosfery na trybunach jak w Połczynie” - powiedział trener MKS Mieszko.

Po emocjonujących rozgrywkach juniorów, które miały swój początek w październiku ubiegłego roku, nasza drużyna przeszła przez fazę eliminacyjną dosłownie jak burza, przegrywając jedynie ostatni mecz z drużyną z Pyrzyc. Po fazie eliminacyjnej nadszedł czas na I finał wojewódzki juniorów, na który przybyły drużyny z Koszalina, Pyrzyc i Kołobrzegu. MKS Mieszko dzięki wspaniałej grze i gorącym dopingu połczyńskiej publiczności zajął pierwsze miejsce, zapewniając sobie udział w finałach wojewódzkich.

Drużyna z Połczyna-Zdroju dnia czwartego lutego uda się na turniej 1/8 finału mistrzostw Polski do województwa warmińsko-mazurskiego do Olsztyna. Będziemy trzymać kciuki za naszych juniorów.

III liga natomiast stanowiła swego rodzaju eksperyment w Połczynie, gdyż nigdy wcześniej w naszej miejscowości nie było podobnego osiągnięcia. Połczyński klub jak na pierwszy sezon spisał się nieźle, gdyż uplasował się na piątym miejscu w tabeli III ligi. W całym sezonie seniorzy wygrali 5 meczy a przegrali 7, co, jak na początek, jest optymistycznym prognostykiem. Bez sponsorów jednak nie byłoby to możliwe. Dzięki nim w sierpniu zawodnicy Mieszka wyjechali na obóz sportowy do Jastrzębiej Góry.

Siatkówka w Połczynie-Zdroju stoi na wysokim poziomie i liczymy na więcej sukcesów w przyszłych sezonach.


Paweł Walczak Ic