wtorek, 1 października 2013

Kociaki hucznie przyjęte do grona uczniów!Coroczną tradycją naszej szkoły jest tzw. Obcinka. To dzień, w którym uczniowie klas pierwszych przechodzą swój "chrzest bojowy" pod okiem grona pedagogicznego oraz starszych kolegów i koleżanek. W tym roku sądny dzień dla kotów nastąpił 19 września 2013 roku. Tę datę z pewnością nasi młodsi koledzy zapamiętają na dłuugi, dłuuugi czas... 

W czwartek po lekcjach cała szkoła zebrana została na sali gimnastycznej, gdzie podziwiać mogła zmagania kociaków. Oceniało je zacne i niepowtarzalne jury, w składzie: Pan Dyrektor Stefan Myca, Pani Kinga Dolatowska, Pani Izabela Daniłowicz oraz Pan Zenon Darosz. Drugie klasy, które były gospodarzami i pomysłodawcami wydarzenia, pod opieką wychowawców: Pani Justyny Zalewskiej,  Pani Katarzyny Hawryluk oraz Pani Marzeny Król przygotowały dla pierwszaków sporo arcytrudnych konkurencji, a mianowicie: przedstawienie w sposób oryginalny swojej klasy; namalowanie karykatury wychowawcy; przeniesienie znanej baśni w mury szkoły i wystawienie jej "na scenie"; wymiaaaauczenie znanych piosenek, tak żeby tytuł mogła odgadnąć klasa; pokaz taneczny, który widzom dał wiele radości; toczenie nosem (jak przystało na prawdziwe kotki) piłki po wykonanym torze; napisanie jak największej ilości słów z "kotem" w nazwie; kręcenie na kocich bioderkach hula-hop. Po zmaganiach Jury wyłoniło zwycięzców:

1.      Klasa I Technikum - z wychowawczynią Panią Joanną Tokarską
2.      Klasa LO -  z wychowawczynią Panią Agnieszką Pierz-Skulimowską
3.      ZSZ -  z wychowawczynią Panią  Eweliną Reszeter.


       Wygranej klasie jak i pozostałym serdecznie gratulujemy! Należy dodać, że w konkurencji baśni zdecydowanym głosem publiczności wygrała klasa ZSZ, która przedstawiła parodię „Czerwonego Kapturka”, co ujęło widzów i wywołało salwy śmiechu. O powodzeniu zadecydował pewnie fakt, że przedstawienie miało bardzo lokalny charakter (pojawił się m. in. ubóstwiany przez wielu sklep Londyn). W finale uroczystości tradycji stało się zadość i nasze kotki, teraz już pełnoprawni uczniowie, z pomocą siekiery straciły swoje ogony. Pierwszaków ciepło witamy w gronie uczniów Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Połczynie-Zdroju. 


Miśka

Drogie JUŻ-NIE-KOCIAKI! Życzymy Wam sukcesów w nauce oraz równie wiele chwil radości i uśmiechu, ile Wy dostarczyliście nam podczas obcinki.  Redakcja "Stacha w Podziemiach"

Srogie Jury
fot.Agnieszka Pierz-Skulimowska
Z portretem wychowawczyni
fot.Agnieszka Pierz-Skulimowska
Kociaki w pełnej krasie
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
"Jaś i Małgosia" w wydaniu I klasy LO
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska


Kociak myślący
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
I ZSZ i ich niezapomniany "Czerwony Kapturek"
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
"Kopciuszek" w wersji I Technikum
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
Główkowanie KOTów
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
Burza mózgów
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska

Op op op...
fot. Agnieszka Pierz-SkulimowskaKociaki...
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
...do boju!
fot. Agnieszka Pierz-Skulimowska
Poniżej Kociaki w obiektywie Gabrieli Weksej.


Otrzęsiny możecie zobaczyć również w wersji filmowej pod poniższym linkiem:

OBCINKA 2013