czwartek, 28 września 2017

WYBORY DO SAMORZĄDU


Wybory zbliżają się  wielkimi krokami,  już niedługo, bo W PIĄTEK od godziny 8:30 w świetlicy możemy oddać głos na swojego faworyta bądź faworytkę. Pamiętajmy, że KAŻDY głos ma znaczenie, także nie może was zabraknąć 😉


Za nami debata, widownia była duża, ale to wcale nie stresowało kandydatów. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, jacy są nasi kandydaci i co planują. Przypomnijmy, że jest ich czworo, są to Rafał Tokarski z klasy 2A LO, Patryk Onoszko z klasy 2 TH, Vlada Khmelenko 1 TH oraz Magdalena Szczepek 2A LO. Jeśli ktoś jeszcze nie zdążył zapoznać się z programami wyborczymi, można je znaleźć na facebookowej stronie naszej szkoły – ZSP w Połczynie-Zdroju. Tymczasem nasza redakcja przybliży przebieg wczorajszej debaty.
Kandydaci musieli odpowiedzieć na te oto pytania :


1.     Dlaczego chcesz być członkiem Samorządu Uczniowskiego, dlaczego kandydujesz na to stanowisko?
2.      Jakie są Twoje cechy, umiejętności przywódcze? Dlaczego uważasz, że możesz być liderem?
3.      Jakie masz zainteresowania pozaszkolne?
4.      Czy masz doświadczenie w działalności szkolnej? Jakie?
5.      Jaka powinna być rola nauczycieli w Samorządzie Uczniowskim?
6.      Jaką nową aktywność chciałbyś zorganizować dla uczniów, nauczycieli z naszej szkoły?
7.      Czy dostrzegasz w szkole jakąś problematyczną sytuację i jeśli tak, to jak chciałbyś ją rozwiązać?
8.      Co możesz wnieść do Samorządu Uczniowskiego w tym roku?
9.      Co wyróżnia Cię od innych kandydatów?


Patryk Onoszko

Czy masz doświadczenie w działalności szkolnej? Jakie?
W gimnazjum byłem wieceprzewodniczącym SU. Wspólnie z pozostałymi członkami samorządu zorganizowaliśmy Złocienieckie Kolędowanie Noworoczne, noc filmową zakończoną pokazem Teatru Ognia, wprowadziliśmy „Pomysłową Skrzynkę”. Oprócz tego uczestniczyłem w akcjach charytatywnych i społecznych organizowanych przez szkołę i urząd miasta.
Jaka powinna być rola nauczycieli w Samorządzie Uczniowskim?
Nauczyciele pełnią bardzo ważną rolę informacyjną i pomocniczą. Wielu z nich pracuje w tej szkole od wielu lat i na przestrzeni tego czasu widzieli wiele samorządów. Wiedzą, jakie działania były warte organizacji, a jakie nie. Myślę, że obecnie samorządy powinny z tej wiedzy korzystać, aby szkoła stała się miejscem przyjaznym uczniom.
Jaką nową aktywność chciałbyś zorganizować dla uczniów, nauczycieli z naszej szkoły?
Bardzo fajną i ciekawą aktywnością dla nauczycieli i uczniów byłby szkolny „Mam talent”, w którym, oprócz uczniów, udział mogliby brać również  nauczyciele. Na pewno wielu z nich posiada bardzo ciekawe talenty.
Co możesz wnieść do Samorządu Uczniowskiego w tym roku?
Jednym z pomysłów, które jesteśmy w stanie zrealizować na 100%, jest „Akcja Przekąska”, w ramach której co miesiąc sprzedawane byłyby gofry, hot-dogi, sałatki owocowe itp. Dodatkowo chciałbym uczynić samorząd bardziej otwartym na propozycje uczniów oraz na trójki klasowe, które mogą wiele wnieść do naszej szkoły. Również ważnym zadaniem, które chciałbym w tym roku zrealizować, jest rozbudowa szkolnego radiowęzła, szalone dni czy chociażby wyposażenie świetlicy szkolnej w kanapy i telewizor.
----------------------------------------------------------
Magdalena Szczepek

Dlaczego chcesz być członkiem Samorządu Uczniowskiego, dlaczego kandydujesz na to stanowisko?
Startuję do Samorządu Uczniowskiego, ponieważ mam szczerą chęć i zapał działać na rzecz szkoły i uczniów.
Jakie są Twoje cechy, umiejętności przywódcze? Dlaczego uważasz, że możesz być liderem?
Jestem osobą, która nie boi się odpowiedzialności i wyzwań. Potrafię dogadać się z każdym i rozwiązać konflikt, jeżeli taki zaistnieje. Umiem pracować w grupie ludzie, a także zająć się sprawami organizacyjnymi.
Jakie masz zainteresowania pozaszkolne?
W wolnym czasie czytam książki i gotuje. Chodzę na siatkówkę oraz trenuje Krav Magę. Ponadto działam dobroczynnie jako harcerka ZHP.
Czy masz doświadczenie w działalności szkolnej? Jakie?
Moje doświadczenie w Samorządzie Uczniowskim jest niewielkie, byłam kiedyś zastępcą przewodniczącego. Natomiast wiem, co należy zrobić, by ta struktura szkolna funkcjonowała poprawnie.
Jaka powinna być rola nauczycieli w Samorządzie Uczniowskim?
Moim zdaniem nauczyciele powinni wspomagać i słuchać pomysłów członków Samorządu, także być otwartymi na ich działania i prośby.
Jaką nową aktywność chciałbyś zorganizować dla uczniów, nauczycieli z naszej szkoły?
Moim pomysłem są aktywne, różnorakie przerwy, które były by atrakcyjne dla każdego. Tworzone byłyby na długich przerwach eventy, np. Dzień Kolorów, który wzmocniłby integrację miedzy młodzieżą.
Czy dostrzegasz w szkole jakąś problematyczną sytuację i jeśli tak, to jak chciałbyś ją rozwiązać?
Jedyne, co mnie niepokoi, to znudzenie na twarzach uczniów. Myślę, że aktywne przerwy bądź inne imprezy w szkole sprawiłyby, że szkoła stałaby się ciekawsza i bardziej atrakcyjna 😎 Moim zadaniem jest wprowadzić do Samorządu pozytywną energię i dużo optymizmu na cały rok szkolny!
Co wyróżnia Cię od innych kandydatów?
Jestem otwartą osobą, gotową na współpracę oraz mam głowę pełną pomysłów. Nie chcę być w Samorządzie Uczniowskim dla popularności.
--------------------------------------------------------

Rafał Tokarski

Moją pasją jest sport i aktorstwo. Uwielbiam udzielać się społecznie. Chciałbym, żeby co miesiąc w szkole organizowany był jakiś apel tematyczny związany np. z wydarzeniem, które odbyło się w danym miesiącu. Zależy mi, by powrócić do tradycji Szczęśliwego Numerka. Będę angażował uczniów do różnych akcji na wesoło, ale także charytatywnych we współpracy z nauczycielami. Chciałbym też, żeby szkoła zaistniała w mieście poprzez współpracę z innymi szkołami. Mam też taki plan, żeby uczniowie razem z nauczycielami przygotowali bożonarodzeniowy spektakl dla mieszkańców naszego miasta.
--------------------------------------------------------

Vlada Khmelenko

Chciałabym zorganizować w naszej szkole więcej akcji charytatywnych, a także spotkania dla profilów z naukowcami, redaktorami czy znanymi osobami.  Będę organizować więcej imprez i przeróżnych konkursów. Jestem otwarta na wszystkie wasze potrzeby, ponieważ to my wspólnie tworzymy naszą szkołę, nie chcę narzucać tylko swoich pomysłów


Wszystkim kandydatom życzymy powodzenia. Jutro już cisza wyborcza !


Julia Piecyk

Zuzanna Wilniewicz