poniedziałek, 22 kwietnia 2013

Jest się z czego cieszyć!

W tym roku rozgrywki Licealiady dziewcząt na szczeblu okręgowym rozegrane zostały między pięcioma zespołami podzielonymi na dwie grupy - dwu- i trzyzespołową. Po losowaniu, do pierwszej trafiły drużyny z Koszalina i Szczecinka. W drugiej rywalizowały między sobą zespoły z Połczyna- Zdroju, Darłowa oraz gospodarz turnieju - Białogard.

kapitan drużyny- A. Gajdziel,
odbierająca puchar za II .
Dziewczęta z Połczyna zagrały w grupie dwa mecze - obydwa zwycięskie, co pozwoliło wyjść z grupy i walczyć o pierwsze miejsce oraz awans do województwa. Rywalem o "złoto" okazał się zespół ze Szczecinka, z I Liceum Ogólnokształcącego im. Księżnej Elżbiety. O trzecie miejsce rywalizował Koszalin z Białogardem.

Nasze zawodniczki walczyły dzielnie, jednak zabrakło kilku punktów. Szczecinek, pokonując ZSP Połczyn 2:0, zajął I miejsce i pojechał reprezentować nasz okręg na szczeblu wojewódzkim.

Ostatecznie sytuacja wyglądała następująco:

I miejsce- Szczecinek
II - Połczyn- Zdrój
III- Koszalin
IV- Białogard
V- Darłowo

Rozgrywającą turnieju wybrano zawodniczkę z Koszalina, natomiast najlepszą atakującą reprezentantkę Szczecinka.

Wiadomą rzeczą jest, że jak sięgnie się wyżej, to chciałoby się jeszcze więcej. Jednak nie załamujmy się. Cieszmy się z osiągniętego wyniku, bo zawsze mogło być gorzej, a z następnym rokiem na pewno będzie lepiej.

fot. E. Lubińska


To jednak nie koniec siatkarskich newsów. Na ostatni czwartek nasza drużyna została zaproszona na towarzyski turniej do... Kołobrzegu. Oprócz naszego zespołu były jeszcze dwa: Zespół Szkół Ekonomiczno-Hotelarskich im. Emilii Gierczak w Kołobrzegu oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Mikołaja Kopernika, także w Kołobrzegu. 

Grano "każdy z każdym" do dwóch wygranych setów. Pierwszy mecz Staszic - Gierczak skończył się wynikiem 2:0 dla reprezentacji Połczyna. Następnie grały ze sobą zespoły z Kołobrzegu, z podobnym rezultatem - 2:0 dla Kopernika. Walka o I miejsce toczyła się między Staszicem a Kopernikiem.

Oto kilka słów od jednej z naszych zawodniczek.
D: Sytuacja podczas meczu o zwycięstwo nie była zbyt ciekawa. W pierwszym secie, choć przez nas przegranym, pokazałyśmy, że walczymy do końca i się nie poddajemy, dzięki czemu drugiego seta i tie-break udało nam się wygrać! :)

W Kołobrzegu przetrwałyśmy ogromną próbę radzenia sobie w trudnych, nerwowych i pełnych spięć sytuacjach. Potrafiłyśmy się zgrać i pokazać klasę. Nasze doświadczenie w takich okolicznościach nie jest duże, gdyż gramy razem dopiero pół roku, jednak już dzisiaj stwierdzam, że możemy na sobie polegać w czasie gry.

fot. E. Lubińska
Tak więc jest się z czego cieszyć! Wierzymy, że to nie koniec sukcesów naszych siatkarek i już niebawem znów będziemy mogli o nich napisać. Gratulacje dziewczyny i powodzenia!
A.S.