środa, 19 października 2011

Bohaterowie „Mieszka”

   22 września 2011 roku w naszej szkole miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Na długiej przerwie odbył się niedługi lecz uroczysty apel, podczas którego uczniowie naszej szkoły, a zarazem zawodnicy MKS „Mieszko” a także ich trenerzy zostali wyróżnieni odznaczeniem Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe.  Gośćmi tej niewielkiej ceremonii byli Wicestarosta Powiatu Świdwińskiego Roman Kozubek oraz Wiceprzewodniczący Zachodniopomorskiego LZS Tomasz Maciejewski, którzy wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Stefanem Mycą wręczyli srebrne, a trenerom złote odznaki za powodzenia sportowe w Ogólnopolskich Igrzyskach LZS w piłce siatkowej: IV miejsce w 2010 r. w Kielcach i I miejsce w 2011 roku w Siedlcach.
   Są to sukcesy naszych kolegów i nauczycieli, których znamy ze szkoły. Myślę, że u niejednego to spotkanie wzbudziło podziw. Grupa naszych zawodników to skromni mężczyźni, którzy posiadają w sobie ducha walki, siłę, spryt, a przy tym wszystkim stawiają cel, do którego uparcie dążą. Warto przybliżyć naszym czytelnikom sylwetki niektórych chłopaków z MKS Mieszko. 
   Norbert Wetklo: sympatyczny młodzieniec z III Technikum Hotelarstwa. Ma 18 lat i z pewnością mogę stwierdzić, że cały oddał się sportowi. Jego zainteresowania tą dziedziną zaczęły się już w czwartej klasie podstawówki. Wówczas zaczął uczęszczać na dodatkowe zajęcia piłki nożnej. A będąc w gimnazjum, nie opuszczał kolejnych treningów z piłki siatkowej. Ponadto lubi także grać w tenisa ziemnego i stołowego. Oprócz sportu Norbert interesuje się również przedmiotami ścisłymi. Skromnie dodaje, że wolny czas poświęca nade wszystko siatce i przyjaciołom, z którymi lubi imprezować. Jak sam mówi, nie ma jeszcze planów na przyszłość.
   Gracjan Kozioł: zabawny, pełen energii, świeżo upieczony student na Wydziale Kultury Fizycznej i Promocji Zdrowia na Uniwersytecie Szczecińskim. „Bardzo mi się tu podoba i wydaje mi się, że jeżeli chodzi o kierunek to trafiłem w dziesiątkę” przyznaje Gracjan. Zapytany o czas wolny odpowiada: „Mam dużo nauki, dlatego każdą wolną chwilę poświęcam jej”. Pomimo to, znajduje parę minut w swoim grafiku na słuchanie ulubionej muzyki. Gracjan od podstawówki interesuje się sportem, od samego początku jest fanem piłki siatkowej. Pierwsze treningi w podstawówce, choć męczące, sprawiały mu wiele radości. W gimnazjum zespół zaczął zdobywać pierwsze sukcesy i tak zostało do dziś, bo teraz MKS „Mieszko” jest mistrzem Polski! Przez te długie lata Gracjan nabrał dużego doświadczenia w tej dyscyplinie. Każdy wyjazd był ważny dla Gracjana, ponieważ rozwijał jego umiejętności, a także wzmacniał charakter. 
   Życzę wszystkim równie wysokich sukcesów nie tylko sportowych oraz pozytywnych cech, których nie brakuje naszym mistrzom.

Martyna Matysek II a

Zapraszamy także na fotorelację z tego dnia.Fotografie wykonała pani Marzena Kalinowska.

Redakcja "Stacha w Podziemiach"