środa, 11 grudnia 2013

Przez siatkówkę do "Staszica"

Zwykło się mówić, że „przez żołądek do serca”, jednak na przykładzie niedawno zorganizowanego wydarzenia widzimy, że można udać się też inną drogą.

28 listopada na Hali Widowiskowo-Sportowej w Połczynie-Zdroju, odbyły się Zawody Piłki Siatkowej o Puchar Dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Połczynie-Zdroju. Turniej skierowany był do żeńskich drużyn ze szkół gimnazjalnych w naszym województwie. Jego celem było propagowanie sportu wśród młodzieży oraz - i przede wszystkim - promocja wcześniej wspominanego ZSP, potocznie nazywanego „Staszicem”.

fot. Paula Wszelaka
Na zaproszenie odpowiedziały gimnazja ze Złocieńca, Czaplinka, Połczyna-Zdroju, Świerczyny, Kalisza Pomorskiego oraz Koszalina. Eliminacje rozegrały się w dwóch grupach, z których wyłoniły się cztery drużyny, walczące później o medalowe miejsca. Nad poprawnym przebiegiem zawodów czuwał p. Zenon Darosz, który jest nie tylko nauczycielem w „Staszicu”, ale także trenerem szkolnej reprezentacji dziewcząt w siatkówce. Tym razem dziewczęta reprezentowały swoją szkołę w nieco inny sposób, nie grając na boisku, a pomagając przy organizacji, co niewątpliwie wpłynęło na lepszą jakość imprezy.

fot. Paula Wszelaka
Podczas rozgrywek goście mieli możliwość zapoznania się z bogatą ofertą placówki, która stwarza swoim uczniom możliwość kształcenia się na wielu interesujących profilach w liceum, tj. matematycznym, biologicznym i humanistycznym oraz kierunkach w technikum takich jak technik architektury krajobrazu, hotelarstwa czy żywienia. Ponadto szeroki wachlarz zajęć dodatkowych pozwala rozwijać zainteresowania lub znajdować nowe. Proponowane koła, to np. dziennikarskie, filmowe oraz sportowe (zajęcia siatkówki i koszykówki, zarówno dla dziewcząt jak i chłopców).

fot. Paula Wszelaka
Końcowa tabela wyników przedstawiała się w następujący sposób: 

ZAJĘTE
MIEJSCE
NAZWA SZKOŁY
TRENER
1
Gimnazjum nr 9 im. Noblistów Polskich w Koszalinie
Remigiusz Oszmian
2
Gimnazjum w Czaplinku
Dariusz Łacny
3
Publiczne Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika
w Połczynie- Zdroju
Wojciech Kierzkowski
4
„Zajączek” OSiR Złocieniec
Jan Banaszek
5
Zespół Szkół im. 1. Warszawskiej Dywizji Kawalerii
w Świerczynie
Mariola Słomka
6
Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej- Curie
w Kaliszu Pomorskim
Magdalena Łastówka


Najlepszą zawodniczką turnieju została Zuzanna Szperlak reprezentująca gimnazjum w Koszalina.

Wręczenie pucharu za I miejsce
fot. Paula Wszelaka

Specjalną statuetkę, puchary, medale i dyplomy oraz słodkie upominki przy asyście kapitana szkolnej drużyny wręczył dyrektor „Staszica”- pan Stefan Myca.

fot. Paula Wszelaka
Wnioskując po reakcjach uczestników, wydarzenie uznajemy za udane. Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym oraz osobom, dzięki którym mogło się ono odbyć. Zawodnikom życzymy sukcesów sportowych. Mamy nadzieję zobaczyć się z nimi we wrześniu, już z jako nowym uczniami naszej szkoły.Anna Stando