sobota, 23 lutego 2013

Historia Polaka w obrazkach


We wtorek w naszym połczyńskim "Podhalu" odbyło się przedstawienie teatralne pt. "Historia Polaka w obrazkach, czyli odlot w czasie 2" w reż. Piotra Krótkiego i z obsadą aktorską znaną nam z Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie. Już nie pierwszy raz mamy przyjemność oglądać sztukę tego teatru. Gościli bowiem u nas ostatnio z "Kartoteką", lecz to ten spektakl moim zdaniem zostanie zapamiętany przez naszych uczniów najbardziej. Bo wywołał wielkie zaskoczenie i pozytywne emocje… Uśmiechniętych i zadowolonych twarzy na widowni nie brakowało. 

Fot.Izabela Rogowska (BTD)


Przedstawienie było świetne! Ukazało historię Polski od narodzin po daleką przyszłość Mogliśmy zobaczyć siebie - Polaków w krzywym zwierciadle i doskonale się przy tym bawić. Spora część młodzieży uznała ten spektakl jako najlepszy ze wszystkich obejrzanych. A o to dwie opinie uczniów klasy IIc.

Ania: Spektakl pt. "Podróż w czasie" przestawił historię Polski w komiczny sposób. Był to bardzo dobry pomysł. Dzięki temu wydarzenia ważne dla Polski utrwaliły się w pamięci wielu widzów. Bardzo mi się podobało. Nie pamiętam, kiedy się tam dobrze bawiłam.

Krystian: Moim zdaniem spektakl jest bardzo fajnym rozwiązaniem, bo przedstawia historię Polski w zabawnym świetle. Zaletą był wątek historyczny potraktowany z dużą dawką humoru. Jedyną wadą były częste wzmianki muzyczne, które moim zdaniem były zbędne. Z chęcią pójdę na kolejny spektakl tej grupy teatralnej.
Bardzo dziękujemy aktorom za wspaniały występ i zapraszamy ponownie do naszego otwartego na artystów Połczyna.. :)

Miśka