czwartek, 2 listopada 2017

Otrzęsiny klas I


30.10.2017 r odbyła się obcinka klas I, podczas której pierwszoklasiści stali się równoprawnymi uczniami naszej szkoły. Tegoroczna obcinka miała motyw piracki, a przebrani za piratów uczniowie musieli zmierzyć się z wieloma trudnymi zadaniami.
 
Pierwszym wydarzeniem, z jakim musieli się borykać młodzi piraci, było porwanie ich kapitanów-wychowawców przez prowadzących całe wydarzenie. Gdy wychowawcy - Pani Katarzyna Połońska, Pani Justyna Górska, Pani Joanna Tokarska i Pan Wojciech Kalinowski zostali porwani, pierwszoklasiści musieli wykonać szereg konkurencji, aby ich odzyskać. Pierwszą z nich był konkurs na przebranie za postać filmową, w której uczniowie mieli za zadanie przebrać się za słynne postaci takie, jak: Kapitan Jack Sparrow, Calypso i Davy'iego Jonesa musieli również podać nazwy okrętów, którymi przypłynęli oraz zaprezentować przygotowaną przez siebie flagę. Przed całym wydarzeniem pierwszoklasiści mieli za zadanie nagrać krótki filmik o tematyce pirackiej, który podczas obcinki mogliśmy obejrzeć. Po obejrzeniu wspomnianych już filmików miała miejsce kolejna konkurencja, podczas której piraci mieli za zadanie namalować tatuaże na ciele drugiego pirata. Kolejnym zadaniem było obieranie ziemniaków na czas. Następnie pierwszoklasiści musieli wykonać dość nietypowe zadanie, mianowicie wypicie RUMianku w jak najszybszym czasie, bez użycia rąk. Zmywanie pokładu to nieodzowne zajęcie piratów, nasi młodzi piraci również musieli podołać temu wyzwaniu i pokonać przeszkody, prowadząc piłeczkę do tenisa stołowego przy użyciu miotły. Przeszkody musieli również pokonać podczas konkurencji, w której jeden z uczestników musiał przeciągnąć na kocu drugiego uczestnika jak najszybciej, omijając przeszkody. Bieg z jajkiem na łyżce trzymanej w ustach czy łowienie ustami jabłek okazały się dla naszych pierwszaków dość łatwymi zadaniami, gdyż poradzili sobie z nimi wyśmienicie! Ostatecznym zadaniem, dzięki któremu piraci mogli odzyskać swoich wychowawców, był taniec przed publicznością do wybranej przez prowadzących muzyki, z czym uczniowie świetnie sobie poradzili! Najlepiej z konkurencjami poradziła sobie klasa IA, drugie miejsce zajęła klasa I technikum zawodowego, zaszczytne 3 miejsce zajęła klasa IB, świetnie sobie poradziła również klasa I branżowej zasadniczej szkoły zawodowej. Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
   Całe wydarzenie zorganizowane zostało przez współpracę klas IIa i II technikum pod czujnym okiem wychowawców - Pani Katarzyny Hawryluk i Pana Dariusza Pyziaka. Nie tylko pierwszoklasiści, ale również pozostali uczniowie świetnie się bawili. Obcinka okazała się wspaniałą formą integracji :)WIĘCEJ ZDJĘĆ TUTAJWilk Kinga
Zochniak Ola