czwartek, 7 kwietnia 2011

Centrum Kultury pękało w szwach!

26 marca 2011 r. w połczyńskim Centrum Kultury odbył się gorąco zapowiadany koncert metalowo-rockowych brzmień. W wydarzeniu tym uczestniczyły trzy zespoły muzyczne:

Materia – świetnie zapowiadający się zespół, składający się z 4 młodych chłopaków, grający hardcorową odmianę metalu. O przypisanie ich do gatunku strasznie trudno, bowiem sami nie wiedzą, co odpowiadać, gdy się ich o to pyta. Chłopaki chwytają za serca mocnym uściskiem, nawet osoby nie mające zbyt dużo wspólnego z tak mocną odmianą muzyki. Na myspace mają opublikowane nagrania studyjne rewelacyjnie wykonanych kompozycji, ale to dopiero na koncercie dowiadujemy się, na czym polega i nie boje się tak napisać: wielka MATERIA!
Materia ma tak długą listę sukcesów i wygranych na festiwalach, że nie sposób ich tutaj wypisywać, bo zajęłoby to pół strony. Jednak uważam, że potwierdzeniem tego, może być fakt, iż zespół został wybrany spośród 700 kapel do PÓŁFINAŁÓW ELIMINACJI DO PRZYSTANKU WOODSTOCK razem z innymi 40 zespołami.
Utworów Materii można posłuchać na http://www.myspace.com/themateria

Raymount X – drugi z zespołów, który wystąpił na połczyńskim święcie wszystkich "metalheadów". Jest to Połczyńska kapela składająca się również z czterech muzyków nieco starszej gwardii połczyńskich metalowców, co w niczym im nie ujmuje, bo chłopaki grają niesamowicie. Potężna dawka energii przekazana za pomocą mieszanki hardcore i klasycznego heavy metalu, którą słuchacz natychmiastowo przyswaja i nie zapomina przez dłuższy czas. Do ich osiągnięć można zaliczyć 2 miejsce w zestawieniu listy przebojów Rock nie wyrok na antenie Radia Koszalin, w której za pierwsze miejsce nagrodą jest 15 godzin w studio. Obecnie znajdują się na 4. miejscu, aczkolwiek nie jest za późno, bo głosowanie trwa. Jeśli chcecie zagłosować na chłopaków, wysyłajcie smsy na nr 71601 o treści "RNW.RAYMOUNT X".

Budge – trzeci z zespołów, które wystąpiły 26 marca w Centrum Kultury, a jednocześnie najmłodszy z tej trójki. Zespół składa się z 5 osób. Część składu uczy się w naszym liceum. Budge gra muzykę z wpływami thrash metalu, groove metalu, tradycyjnego heavy metalu, czy też hardcore.

Wszystkie bilety zostały wyprzedane co do jednego. Zespoły wypadły znakomicie i spotkały się z niesamowitym odbiorem publiczności i aktywnym uczestnictwem w koncercie. Materia jako gwóźdź programu wypadła tak jak powinna, czyli nieprawdopodobnie. Mimo długiej setlisty, publiczność jeszcze długo po jej ukończeniu nie wypuszczała Materii ze sceny, czego skutkiem były 4 bisy. Wszyscy byli zachwyceni, tak i zespoły, jak publiczność zgromadzona na sali. Jednak nie ma się czemu dziwić, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wszystkie trzy kapele grają swoją ukochaną muzykę z sercem i zaangażowaniem, a w Połczynie-Zdroju nie brakuje ludzi, dla których metal to jeden z najważniejszych życiowych prawd.
Dotychczas na youtube pojawiły się wyłącznie nagrania zespołu Budge, lecz wkrótce zapewne ukażą się także filmy zespołu Materia i Raymount X. Nie wszystkie utwory, ale część chronologicznie poukładanych wykonań:
http://www.youtube.com/watch?v=jL-Zb4wnHXc
http://www.youtube.com/watch?v=iVflKaQgTr4
http://www.youtube.com/watch?v=xvDRnc6AjhI
http://www.youtube.com/watch?v=6qxbfh243wo


Jan Matwijczak Ic