wtorek, 19 marca 2013

Staszic mistrzem powiatu

Na początku marca reprezentacje męska i żeńska naszej szkoły w piłce siatkowej rozegrały turniej powiatowy. Ich przeciwnikami były drużyny z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. W. Broniewskiego w Świdwinie oraz z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego im. S. Żermoskiego w Świdwinie. zespół z ZSR CKP

W grupie dziewcząt turniej otworzył trener naszej drużyny - p. Zenon Darosz. Przywitał wszystkie zespoły i trenerów, życząc zdrowej rywalizacji i dobrej zabawy. Pierwszy mecz zagrały nasze dziewczęta z ZSP im. Broniewskiego. Spotkanie zakończyło się wygraną Staszica przy wyniku 2:0. Następnie zagrały ze sobą zespoły ze Świdwina (2:1 dla ZSP CKR). Walka o pierwsze miejsce rozegrała się między dziewczętami z Połczyna, a ZSR CKP. Nasz zespół pokazał się z najlepszej strony, grając dobrze i doprowadzając akcję do końca. Owocowało to wygraną w meczu (2:0) i ostatecznym zwycięstwem w turnieju. Wszystko to przy wspólnym dopingu obu naszych reprezentacji. 

Zawodniczką turnieju została siatkarka ze Staszica - Aleksandra Gajdziel.

W drugiej grupie nasi reprezentancji także nie zawiedli. Zespół wystąpił w składzie: Ciompała Michał, Kalota Adam, Kruk Dawid, Lewandowski Maciej, Owoc Patryk, Paszkiewicz Patryk, Skorupa Kacper, Ślusarczyk Mariusz, Wetklo Norbert (kapitan), Zieliński Andrzej. 


Pierwsze spotkanie - z ZSR CKP wygranym było dla ZSP Połczyn, wynikiem 2:0. Następny mecz wygrał zespół z Broniewskiego, pokonując ZSR CKP 2:1. Decydujący mecz (Staszic- Broniewski) pełen był emocji. Oto krótka relacja jednego z naszych zawodników - Dawida Kruka: "W drugim meczu trochę się zestresowaliśmy. Pomimo przewagi 24:21 przegraliśmy seta. Drugi pełen był niespodzianek i krzyczących kibiców. Po nerwowej końcówce, kiedy przegrywaliśmy 25:24, ostatecznie wygraliśmy 26:28. Trzeci set był dobrym widowiskiem zakończonym naszym zwycięstwem (15:10). Na następną fazę rozgrywek jedziemy pełni optymizmu. Mamy nadzieję pokazać swoją najlepszą grę, a na ile to wystarczy, to zobaczymy."Zespoły ze Staszica, reprezentować będą nasz powiat na rozgrywkach okręgowych już na początku kwietnia. Życzymy powodzenia, trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że to nie będzie dla nich koniec rywalizacji.


A.S.