czwartek, 12 marca 2015

Film na Horyzoncie okiem Pauliny Wiater

Od 28 lutego do 1 marca miałam okazję uczestniczyć w warsztatach scenopisarskich w Warszawie dzięki dostaniu się WF "STACH" do ekipy PRO w konkursie Film Na Horyzoncie. Przez 3 dni pod okiem profesjonalistów - Ireny, Małgosi i Filipa - wraz z Agatą Siwką uczyłyśmy się o strukturze trzyaktowej filmu, roli konfliktu w filmie, punktach zwrotnych, czym jest treatment i innych elementach ważnych podczas pisania scenariusza.

W studiu Ars Thanea słuchałyśmy wykładów i brałyśmy udział w zajęciach praktycznych. Przede wszystkim dopracowywałyśmy scenariusz naszego filmu, konsultując go ze specjalistami z magazynu FilmPro.

Specjalnym gościem warsztatów była Agnieszka Kruk – instruktorka scenopisarstwa i autorką scenariuszy do takich seriali jak "Kocham. Enter", "Wszystko przed nami" oraz "Pierwsza Miłość".


Czym były dla mnie te warsztaty? Były bardzo ciekawym przeżyciem, dzięki któremu poznałam podstawy pisania scenariusza, które na pewno mi się przydadzą; poznałam wielu nowych ludzi i miałam okazję uczyć się profesjonalnego przepisu na film. Już za niecały miesiąc inni członkowie STACHA będą mogli wziąć udział w warsztatach - tym razem operatorskich.