poniedziałek, 3 października 2011

Szkolne prawybory parlamentarne + 15

Drodzy Czytelnicy!
 
     Jesteśmy na samym finiszu krótkiej, pełnej często niewiążących gestów i obietnic kampanii wyborczej... Pijarowskie zagrania ostatnich dni, wykorzystywanie polityki do własnych interesów, prowadzenie ciągłej wojny polsko-polskiej razi i w konsekwencji zniechęca, aby po raz kolejny zagłosować...
My także nie jesteśmy zadowoleni z obecnej sytuacji politycznej, społecznej, gospodarczej w naszym kraju, a jednak patriotyzm wzywa, aby w miarę własnych możliwości pomóc samym sobie, podjąć jakieś działania dla dobra państwa.
Co może najlepszego zrobić w tej sytuacji obywatel? Odpowiedź jest prosta: zagłosować! Oddać swój głos to zadecydować, w czyje ręce powierzamy nasz kraj i naszą przyszłość.
Apelujemy, aby 9 października pójść do urn i oddać swój głos zgodnie ze swoim sumieniem i swoimi poglądami. Musimy mieć świadomość, że frekwencja wyborcza to znak, ilu procentom społeczeństwa zależy na losach kraju.

     Idąc dobrym tropem najlepszych uczelni, w czwartek w szkolnej świetlicy przeprowadzimy szkolne prawybory parlamentarne. Nie bójcie się zawiłości i procedur, nie będzie żadnych konkretnych kandydatów, ograniczymy się jedynie do głosu na daną partię. Już w środę podamy pełen skład komisji, a także instrukcje oraz regulamin głosowania. Uwaga, w naszych szkolnych wyborach mogą zagłosować również obywatele poniżej 18 lat!                                      Redakcja "Stacha w Podziemiach"