czwartek, 27 stycznia 2011

Muzyczny underground w naszej szkole

-->

Do niedawna mało kto wiedział, że wśród uczniów naszej szkoły są osoby, dla których muzyka, jej tworzenie i oczywiście samo granie jest jednym z największych hobby. Ba! Może i nawet życiowych pasji?!

14 stycznia 2011 roku wszyscy mogli się o tym przekonać podczas występu młodego zespołu "Budge". Ten mini koncert, bo tylko tak można go nazwać, ponieważ trwał niespełna 20 minut, odbył się
podczas szkolnej zbiórki pieniędzy, w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Krótkie widowisko w wykonaniu bandu podobało się jednak publiczności, o czym świadczyły pochlebne opinie, które wygłaszali uczniowie.
Można to odebrać jako wielki komplement dla zespołu, bo muzyka grana przezeń do najłatwiejszych nie należy. Dotarła jednak nawet do tych uczniów, których uszy nie tolerują metalowych brzmień. Właśnie tak - metalowych! Czy to nie wspaniałe, że w czasach obecnej ery techno i hip-hopu, takie gatunki jak rock i metal utrzymują się przy życiu, a co więcej - mają się bardzo dobrze?

Zespół 'Budge', co w tłumaczeniu na język polski oznacza "poruszać", "posuwać", "drgać". Chce tworzyć muzykę adekwatną do nazwy, czyli muzykę, która będzie poruszać ludzi. Zarówno skłaniać i pobudzać słuchacza do przemyśleń, jak i dawać okazję do porządnego wyładowania swoich akumulatorów. Czyli ma być też okazją do ostrego, znanego wszystkim, którzy choć trochę obracają się w rockowych kręgach tańca zwanego "pogo", czy też "mosh". Jak na razie w setliście zespołu goszczą wyłącznie covery, lecz wszystko wskazuje na to, że niedługo zaczną tworzyć swoje kawałki.

Członkowie zespołu to:

Tomasz Żyłka - gitara
Bartosz Paszkiewicz - gitara
Ewelina Serkowska - gitara basowa
Miłosz Rychter - perkusja
Jan Matwijczak - wokal


Dowody na istnienie zespołu:

Jan Matwijczak Ic