I rocznica katastrofy smoleńskiej

Pamiętamy... szanujemy pamięć o Was... jednocześnie chcemy przyjąć to, co w Was najlepsze i godnie służyć naszej ojczyźnie.

Redakcja "Stacha w Podziemiach"

LICEALIADA

We wtorek piątego kwietnia w Koszalinie odbyły się ważne dla siatkarzy z naszego liceum zawody o awans do rozgrywek licealiady wojewódzkiej. Do turnieju przystąpiły drużyny z Koszalina, Szczecinka, Darłowa, Białogardu oraz Połczyna-Zdroju.

Wszystkie mecze odbyły się na hali przy słynnym „Bronku”. Zawodnicy z Połczyna zaczęli turniej od gładkiej wygranej z Białogardem 2:0 (sety: 25:13 ; 25:10), dzięki czemu połczynianie umożliwili sobie grę w meczu finałowym.

Spotkania w drugiej grupie były nieco bardziej emocjonujące i zacięte, ale bez większej niespodzianki zawodnicy koszalińskiego Bronka zdołali wygrać z drużynami przyjezdnymi.
Po chwili przerwy zawodnicy obydwu drużyn przystąpili do rozgrzewki, potem wejście na siatkę i zagrywka. Wszyscy skupieni i zdenerwowani. Pierwsza partia pokazała, że poziom między drużynami jest wyrównany i cały czas sytuacja w secie wyglądała w sposób „punkt za punkt”.

Jednak to zawodnicy z Połczyna przechylili szalę zwycięstwa na swoją stronę i wygrali pierwszego seta w stosunku 25:23. Po chwili przerwy reprezentanci szkół przystąpili do finałowego seta. Zaczęło się dosyć niepewnie i to gospodarze cały czas kontrolowali sytuację w pierwszym secie, lecz skuteczne zagrywki Norberta Wetklo i bardzo dobra postawa Mateusza Olejnika na pozycji środkowego doprowadziła do w miarę bezpiecznego stanu 16:12 dla Połczyna. Dalsza skuteczna gra, konsekwencja i walka o każdą piłkę sprawiły, że połczyńscy licealiści mogli cieszyć się z awansu do rozgrywek na poziomie województwa, w których prawdopodobnie będą uczestniczyły zespoły ze Świnoujścia, Wałcza oraz Drawska Pomorskiego.

Skład zespołu z Połczyna-Zdroju: Gracjan Kozioł (kapitan), Paweł Bugała, Mateusz Olejnik, Paweł Walczak, Jacek Korszyłowski, Norbert Wetklo, Marcin Najdzion (libero)
Rezerwowi: Norbert Wetklo, Bartosz Wszelaki, Szymon Urbanowicz, Patryk Owoc