WF „Stach” w dniach 11-14.06 ponownie zawitał do stolicy, by wziąć udział (po raz drugi!) w Festiwalu Filmoteki Szkolnej
oraz w warsztatach Skrytykuj.pl z Kają Klimek i operatorem Piotrem Gorszczyńskim.
Pierwszego dnia uczestnicy wraz z krytykiem filmowym – Błażejem Hrapkowiczem i krytyczką Kają Klimek w kinie
Muranów dyskutowali na temat genialnego filmu "Przywódcy" w reż. Piotra Ferdka, wcześniej oczywiście obejrzanego. Wieczorem chętni
mogli wziąć udział w grze filmowej na terenie hotelu.Gra nawiązywała do "Lśnienia" czyli było jak w horrorze. Długie korytarze bez wyjścia, wampiry i zjawy.
Jedno z zadań podczas gry:
Drugi dzień to przede wszystkim wyjazd do Warszawskiej Szkoły Filmowej, w której każda z grup w postaci plakatu prezentowała swoje ostatnie działania filmowe. Tak Stach podsumował swój ostatni rok:
nie zabrakło też znanych twarzy :)
Drugi dzień to przede wszystkim wyjazd do Warszawskiej Szkoły Filmowej, w której każda z grup w postaci plakatu prezentowała swoje ostatnie działania filmowe. Tak Stach podsumował swój ostatni rok:
jeden z ekspertów- Wojciech Rawecki z Warszawskiej Szkoły Filmowej, na pięknym tle :)
Następnie odbyło się world cafe z Magdą Bryll (propagatorka animacji poklatkowej, ilustratorka książek,
współtworzyła „Piotrusia i Wilka”), Sebastianem Fabijańskim (aktor znany m.in. z „Miasta 44” , „Jezioraka”), Krzysztofem
Hejke (fotograf, operator), Maciejem Marczewskim (fotograf, operator) oraz ze
wcześniej wspomnianą Kają Klimek (tłumaczka filmów, publicystka popkulturowa, krytyczka).
Na koniec miejsce miała projekcja zwycięskich filmów i gala wręczenia nagród. STACH oczywiście nie wyjechał bez dyplomów. Pierwszy dyplom i nagrodę otrzymała Agata Siwka z klasy 2A za swobodne wideorecenzje (nagrodzona wideorecenzja "Miasta 44" i wyróżniona wideorecenzja "Idy") oraz drugi dyplom i nagroda dla Blanki Chmielewskiej (wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Plakat Filmowy), która jeszcze nie jest uczennica naszej szkoły, ale jest zdolną gimnazjalistką, która działa w STACHU już od 3 lat.
Sobota była dniem wolnym, zatem upłynęła na zwiedzaniu
Warszawy. Zwłaszcza polecić należy Muzeum Historii Żydów POLIN. Niestety trzy godziny to stanowczo za krótko na zwiedzenie stałej wystawy. A tu jeszcze tyle do zobaczenia!
W niedzielę przez osiem godzin odbywały się warsztaty, podczas
których STACH wraz z uczniami ze świdwińskiego liceum stworzyli wideorecenzję filmu „Mama” w reż.Xaviera Dolana.
Tak to wyglądało:
Amadeusz i Paulina po raz pierwszy z profesjonalnym sprzętem...
reszta STACHA za kamerą i przed kamerą. Dzień był bardzo pracowity, a jego efekty już niedługo!